Matematik dersinde ortalamanın altındaki bir öğrenci için, farklı matematiksel işaretler ve semboller arasında kafa karışıklığı olasılığı vardır. Öğrenciler gerçek kavramları anlamadıklarında, genellikle sınıfta sessiz kalırlar. Bu yanlış anlama öğrencilerin Matematikte başarısız olmasına yol açar.

Eksik Temel Bilgi

Matematik, önceden öğrenilen kavramların üzerine inşa edilen bir konudur. Bu nedenle, yeni bir matematik konusunu incelemeye başlamadan önce temel bilgilere sahip olmak çok önemlidir. Çünkü, yetersiz temel bilgiye sahipseniz, matematikte nasıl iyi notlar alabilirsiniz. İyi notlar almak ve büyük problemleri çözmek için matematiğin temel kavramlarını öğrenmeniz gerekir.

Zayıf Uygulama

Matematik sınavı sonunda iyi notlar almak için, yatırılması gereken bir zaman unsuru vardır. Ödev veya ödevi tamamlamak için gerekli çabayı göstermemek bu konuda başarısızlık nedenidir. Bu nedenle matematik kavramlarını ve becerilerini öğrenmek, çeşitli matematik problemlerini çözmek için daha fazla pratik ve daha fazla deneyim gerektirir.

Kendinden Şüphe

Anlama eksikliğinden dolayı öğrenciler matematik problemlerini çözerken genellikle kendinden şüphe duyarlar. Öğrencilerin kafasında kendinden şüphe duymaya başladıktan sonra iyileşmek zorlaşır. Bu korku aynı zamanda bazı öğrencilerin matematikte başarısız olmasının nedenidir.

Yeterince Dikkat Etmede Başarısızlık

Matematik dersi sırasında bazı öğrencilerin dikkati kolayca dağılır ve öğrenci dikkatini toparlayamaz. İşaretleri veya soruyu yanlış okuma, sorunun tam olarak ne istediğini anlayamama gibi durumlar yaşayabilirler. Bu durumda kafaları karışır ve vazgeçebilirler.

Matematiğe Karşı Olumsuz Tutum

Bazı öğrenciler Matematikte başarılı olamayacaklarını, konu için bir fobi geliştireceğini düşünüyor. Bu tür durumlarda öğrenciler konuya olan ilgisini kaybeder. Her şey öğrencinin söz konusu konudaki tutumuna bağlıdır. Bu nedenle, öğrencinin ilgisi öğrenmede çok önemli bir rol oynar. Olumlu tutum, olumlu sonuçlar ortaya çıkarır.

Matematik Öğrenmek Zekâ İşi Değil Sabır İşidir.

Matematik dersinde başarılı olmak ve var olan korkunuzu yenmek için öncelikle ben o kadar zeki değilim cümlesinden kurtulun ve sabırla çalışmak için kendinizi motive edin. Evet, belki diğer derslere göre biraz daha fazla vakit ayıracaksınız fakat başarılı olduğunuzda aldığınız haz buna değecek. Bazen içinden çıkamadığınız sorularla karşılaşacak ve pes etmek isteyeceksiniz işte tam o noktada bırakmazsanız zafer sizin olacak. Sabırlı olmalı ve kendinize inanmalısınız. İlk zamanlar zor geçen süreç günden güne size öz güven verecek ve artık istekli meraklı ve inançlı bir öğrenci olacaksınız.

Başarı Arttıkça Korkularınız Azalacak

Sabrettiniz ve artık matematikle aranız yavaş yavaş düzelmeye başladı. Fark edeceksiniz ki sizi matematikten uzaklaştıran korkularınız ortadan kalkıyor. Artık kendinize daha güvenli ve çalışmak için daha isteklisiniz. Aslında başta da söylediğim gibi sizin korku diye içinizde büyüttüğünüz önyargılar halledilmesi zor olmayan ufak önemsiz yaşantılar.

YKS sürecinde tüm dersler gibi matematik dersi de oldukça önemli. Hem TYT hem de AYT testlerinden hedeflerinizdeki netlere ulaşmak demek belki de hayal ettiğiniz mesleğe ulaşmak demek. Matematik, adayların en çok zorlandıkları test olsa da YKS Online Matematik Dersi ile pandemi döneminde bile zaman ve yer sınırı tanımadan sınava en doğru yöntem ve teknikler ile hazırlanabilirsiniz.

Zaman ve Mekân Sınırlarını Kaldırıyoruz

Özellikle pandemi sürecinden sonra eğitim kurumlarının durumu tam olarak belirlenememiş durumdayken online eğitimlere olan ilgi gün geçtikçe artıyor. YKS Online Matematik Dersi için ücretsiz tanışma derslerimize katılarak aklınızdaki sorulara somut yanıtlar bulabilirsiniz. Derslerimiz için bilgisayarınız ve internetinizin olması yeterli. Program yardımı ile sesli ve görüntülü iletişimin yanında ekran paylaşımı yapabiliyor, dokunmatik ekranlı bilgisayarlarımız ile ekranımızın üzerinde yaptığımız tüm işlemleri eş zamanlı olarak görebiliyorsunuz. YKS Online Matematik Dersleri işlerinde uzman ve ODTÜ, Boğaziçi, Marmara, Dokuz Eylül gibi en kaliteli üniversitelerden mezun hocalarımız ile devam etmektedir. Öğretmeniniz ve sizin uygun olduğunuz tüm saatlerde online ders yapabilirsiniz. Ders dokümanlarınız yine online olarak size ulaştırılacaktır.