Online Ticaret ile Bizlere Sunulan İmkanlar

Yeni evlenen çiftlerin evini artık internetten dizebildiğini biliyor muydunuz? Ya da markete gitmeye üşenip istediğimiz yiyeceklerin dakikalar içerisinde kapımıza geleceğini düşünür müydük? Bu örnekleri çoğaltmamız mümkün.

Online ticaret, teknolojinin hayatımıza sunduğu en popüler kolaylıklardan biridir.

Peki bu kolaylıklar nelerdir ?

Her şeyden önce 7/24 hizmet anlayışı ile dilediğimiz an dilediğimiz ürünlere erişim imkanı doğdu. Yoğun mesai altında çalışan ya da alışverişe fırsat bulamayan kişiler için tek tıkla sipariş vermek    Online ticaret ile son derece kolaylaştı. Yeni işe başlayan sevdiğimiz bir arkadaşımıza internetten yalnızca dakikalar içerisinde tebrik çiçeği gönderebiliyoruz.

Online Ticaret Nasıl Bu Kadar Gelişti?

Online ticaret, internetin hayatımıza son derece başarılı entegre olması ile birlikte zamanla kendi sektörünü oluşturdu. Ortaya çıkışı 1990’lara dayanan e-ticaret, hız kesmeden günden güne büyüyor. Bu büyümede etkili olan pek çok faktör vardır. İnternetin cebimize kadar girmesi, e-ticarete olan talepteki artış ve pazarın genişlemesi, ödeme yönteminde sağlanan kolaylıklar büyümeye etki etmiştir.

E-ticaret ve Sağladığı Kolaylıklar

E-ticaret, bugünkü potansiyeli sayesinde alıcı ve satıcılara önemli kolaylıklar sağladı. Biz müşteriler açısından bakacak olursak, sanal ortamdan verdiğimiz siparişler saatler içerisinde gerçeğe dönüşüyor ve kapımızda oluyor. İnternet ortamına özgü çeşitli kampanya ve indirimlerden faydalanabiliyoruz. Ayrıca e-ticaret sektöründe rekabetin ve alternatiflerin fazla olması, fiziki dükkan maliyetlerinin yansıtılmaması vb. olmaması nedeni ile daha uygun fiyatlara alışveriş yapabiliyoruz. Bunlar da bize hem zamandan hem fiyattan kar elde etmemizi sağlıyor.

Tek tıkla istediğimiz ürünlerin sayısız alternatifini görebiliyoruz. Aradığımız o harika ayakkabı modelinin farklı çeşitlerini mağaza sayfasından inceleyebiliriz. İnternet ortamında dilediğimiz kadar alışveriş yapabiliriz. Çünkü elimizde yüklü poşetler taşımak zorunda değiliz. Kargo sayesinde siparişlerimiz kapımıza kadar geliyor.

Online Ticaret Neden Öğrenilmeli?

Yeni bir girişimde bulunmak, kendi işinizi kurmak ya da ek iş yaparak daha fazla maddi kazanç elde etmek isteyenler E-ticaret sizin için büyük bir fırsat. Neden mi ? Her şeyden önce iş yükünüz fiziksel mağazaya göre çok daha hafiftir. İşinizi kurarken ve düzene oturtma aşamasında biraz yorulabilirsiniz ancak hangi iş kolay ki? Sistemi düzene koyduktan sonra zaten gerisi daha kolay gelecektir. Önemli olan adım atmak ve işi sabırla yürütmek.

Online ticaret, biz müşterilere büyük kolaylıklar sağlarken satıcılara da elbette pek çok kolaylık sağlamaktadır. E-ticaret sitesi kurmasanız bile elinizden çıkartmak istediğiniz satılma imkanı olan ürünleri ve kendi imalatınız olan şeyleri Amazon, n11 gibi mevcut e-ticaret sitelerinde satacaksınız. Tabii bunun için de e-ticaret bilgisi edinmeniz önemlidir.

Kendi e-ticaret sitenizi kurduğunuz zaman verileriniz, elektronik ortamda saniyeler içerisinde aktarımı gerçekleşecek. Bu yüzden zamandan tasarruf sağlar ve müşterilerinize daha hızlı ulaşırsınız. Stok, maliyet, satış miktarı gibi veriler dijital ortamda kayıt altında tutulduğu için fazladan stok yapmanıza gerek kalmaz, hangi ürünlerden kaç adet sattığınızı bilirsiniz. Uluslararası satışlar yapabilir, yurtdışı pazarında da kendinizi gösterebilirsiniz.

Müşterilerinizle birebir ve hızlı iletişim kuracak, özel günler için spesifik kampanya ve indirimler oluşturarak mail aracılığıyla haberdar edebileceksiniz.

E-Ticaret Eğitimini Nereden Alabilirim?

E-ticaret eğitimi sayesinde siz de kendi işinizin sahibi olabilir, yeni bir alanda çalışmaya başlayabilirsiniz. Öte yandan mevcut bir işiniz varsa da ek gelir sağlayabileceğiniz bir beceri daha öğrenebilirsiniz.

En iyi Özel Ders Hocaları platformundan en iyi hocalar ile e-ticaret eğitimleri alarak bilginizi genişletecek hayalinizdeki e-ticaret platformlarını oluşturacaksınız.